HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 27 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Abrashi ,Basha dhe Rama kuqezi dhe per Fife-n
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 03 Qershor 2013 23:13   pdfShtypEmail
Amir-Abrashi-Swiss_2789413Migjen Basha , Amir Abrashi dhe Valdet Rama kane fituar zyrtarisht te drejten per te luajtur ne takime zyrtare me Shqiperine. Fifa pasi ka shqyrtuar situatat e tyre ka dhene Ok qe te tre keta futbolliste , shqiptare te Kosoves te mbrojne ngjyrat kuqezi.Te tre lojtaret jane te vene nen urdhrat e DeBiazit dhe te premten do te kene mundesi te luajne ndaj Norvegjise nese italiani e mendon.
Miratimi i dhene nga Fifa ishte nje lajm i gezushem per te gjithe tifozet shqiptare.

busy
komente