HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 19 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ 50 mije kerkesa per nje bilete ne mbremjen e 7 qershorit
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 30 Maj 2013 23:17   pdfShtypEmail
Tifoz_kuq_e_ziLuhet Shqiperi-Norvegji, nje ndeshje e rendesishme per te ardhmen e kuqezinjve ne fushaten eleminatore per endrren qe na dergon ne Brazil. Kerkesat per nje bilete ne Qemal Stafa jane te jashtezakonshme. Pak dite para se te hapen sportelet tifoze te shumte nga te gjithe qytetet e Shqiperise, tifoze nga Kosova e Maqedonia telefonojne cdo dite apo edhe trokasin ne deren e Federates Shqiptare te Futbollit per te rezervuar sasi te shumta biletash. Me teper se gjysma e kapacitetit te stadiumit, me teper se gjysma e biletave qe do te hidhen ne shitje jane te rezervuara nderkohe qe interesimi sa vjen e shtohet. Me disa llogari te bera nga interesimi treguar deri tani dhe ai qe pritet per ditet e ardhshme, kerkesat per nje bilete ne Shqiperi-Norvegji mendohet ti kalojne 50 tifoze. Federata e ka te pamundur te mundesoj kete sasi pasi stadiumi kombetar nuk ka me teper se 17 mije vende.

busy
komente