HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Presidenti Nishani u jep nënshtetësinë 5 lojtarëve
nga AlbaniaSoccer   E premte, 24 Maj 2013 22:11   pdfShtypEmail
pashaporteËshtë realizuar më në fund. Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar dje dhënien e nënshtetësisë për pesë futbollistë të cilët do të grumbullohen nga Xhani De Biazi. Procedurat janë shpejtuar dhe më në fund lojtarët e dëshiruar nga tekniku italian do të pajisen me pashaportë shqiptare dhe me shpresën se FIFA do të japë OK-in për të zbritur në fushë pse jo edhe me Norvegjinë. Azdren Llullaku, Jurgen Gjasula, Amir Abrashi, Ilir Berisha dhe Vullnet Basha më në fund janë shqiptarizuar edhe me dokumenta e tani shumë shpejt do ti shohim kuqezinj në fushë.

busy
komente