HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ De Biasi i keshillon Hysajn Lazios dhe flet per Canen
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 20 Maj 2013 22:18   pdfShtypEmail
giani_de_biassiTrajneri i kombetares shqiptare Xhani De Biasi ndoqi nga shkallet e stadiumit te Triestes sfiden e javes se fundit te Serise A Cagliari – Lazio 1-0, gjate se ciles dha opinionin e tij per disa nga futbollistet kuqezi qe luajne ne kampionatin italian. 56-vjecari beson se Lorik Cana, aktualisht pjese e Lazios, do ta mbylle karrieren ne France.

“Cana jeton ne France vend me te cilin eshte shume i lidhur. Ndoshta ne koken e tij ka ne plan per ta mbyllur atje karrieren, por ai ndihet shume mire te Lacio, qe me sa duket po zbulon nje Lorik ndryshe, nje lojtar me shume cilesi, qe mund t’i jape shume bluzes bardhekalter”.

De Biasi nuk i kurseu fjalet vleresuese per trajnerin Vladimit Petkoviç, i cili e ka kuptuar se Cana mund te jape kontribut me te madh ne mbrojtje.

Petkovic i di karakteristikat e Lorikut. Ne nje pjese te mire te sezonit e provoi ne mesfushe, me pas e kuptoi qe edhe ne mbrojtje mund te jape kontribut te madh, ndaj vendosi qe ta aktivizoje ne kete rol.

De Biasi komentoi edhe mundesine e transferimit te te riut Elseid Hysaj nga Empoli te Lazio, duke e cilesuar 19-vjecarin nje lojtar me shume perspektive.

Hysaj eshte nje futbollist me shume cilesi, ka force fizike dhe vrapon shume. Eshte vetem 19 vjeç, por ka rene ne sy te Empolit. Besoj se nese Lacio arrin ta marre, do te bente shume mire, sepse po flasim per nje lojtar me shume perspektive.

busy
komente