HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Duka pret zv.presidentin e Federates se Anglise
nga Albaniassocer   E shtunë, 04 Maj 2013 14:34   pdfShtypEmail

duka-armandPresidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ka pritur ne ambjentet e institucionit te futbollit tone zevendes presidentin e Federates se Anglise zotin David Gill. Vizita e mikut nga Anglia eshte zhvilluar ne nje atmosfere miqesore dhe mjaft interesante. Zoti Gill me nje karriere shume te njohur ne futboll kerkon te behet anetar i Komitetit Ekzekutiv te UEFA's. -Une erdha ne Shqiperi per te takuar zotin president Duka dhe per te njohur me nga afer Federaten Shqiptare te Futbollit te cilen ashtu si te gjitha vendet e Europes une kam deshire ta perfaqesoj ne UEFA. Jam i kenaqur dhe i lumtur qe isha prezent ne vendin tuaj- perfundoi ne intervisten e tij per mediat zevendes presidenti Gill. Ndersa zoti Duka theksoi se maredheniet me Federaten Angleze jane mjaft te mira dhe kjo vizite do te ndikoje edhe me shume ne forcimin e tyre. Jemi tr kenaqur qe kemi miq te mire ne boten e futbollit.


busy
komente