HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Sadiku shenon perseri per Luganon
nga AlbaniaSoccer   E diel, 28 Prill 2013 14:14   pdfShtypEmail
armando_SadikuArmando Sadiku ka gjetur serish golin me skuadren e tij ne kampionatin zvicerian. Sulmuesi shqiptar ka shenuar ne humbjen qe Lugano ka pesuar ne shtepi me rezultatin 2-3 ne favor te skuadres Wil. Per Sadikun ky ishte goli I 15 ne sezon dhe tani ai pret me padurim veren per te hapin e madh te karrieres dhe gjetur nje skuader ne nje kampionat me te forte. Disa ekipe europiane jane interesuar per te por Sadiku ende nuk ka vendosur te ardhmen.

busy
komente