HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Futboll Femra/ Maltë – Shqipëri 1-1
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 04 Prill 2013 19:39   pdfShtypEmail
kombetarja_femraShqipëria e futbollit të femrave është prezantuar të enjten në ndeshjen e parë zyrtare dhe në takimin premierë vajzat e drejtuara nga Altin Rraklli ja kanë dalë të marrin një rezultat pozitiv.. Në debutim, Shqipëria ka mundur të marrë një barazim përballë vajzave vëndase në Maltë në atë takim të luftuar e të mbyllur me rezultatin 1-1. Pjesa e parë në këtë takim është mbyllur në barazim pa gola, ndërkohë që në fraksionin e dytë ka shënuar fillimisht Elvana Curo, futbollistja shqiptare që luan për skuadrën e Melburnit. Katër minuta më pas vendaset kanë rikthyer barazpeshën për të shënuar golin e barazimit. Ky takim është mbyllur me këtë rezultat dhe të dy ekipet kanë ndarë nga një pikë. Shqipëria është e vendosur në grupin 1 dhe synon të kualifikohet për në kampionatin botëror edhe pse ka nisur për herë të parë të luaj zyrtarisht në ndeshje zyrtare. Dy skuadrat e tjera në këtë grup janë Luksemburgu dhe Letonia dhe përballë kësaj të fundit vajzat e Rrakllit do të luajnë në 6 prill ndeshjen e dytë.

busy
komente