HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ 10 mijë euro shpërblim për dy fitoret e fundit
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 28 Mars 2013 20:57   pdfShtypEmail
kombTARJAFSHF po përgatit një shpërblim të majmë për lojtarët kuqezi pas dy fitoreve historike në ditët që lam pas. Lojtarët që u aktivizuan dhe kontribuan për të mundur Norvegjinë në Oslo dhe Lituaninë në Tiranë, pritet të marrin 10 mijë euro secili si shpërblim për suksesin e arritur. FSHF po mendon tu japë një shumë të tillë si dhuratë lojtarëve për ti motivuar edhe për takimin e rradhës që do të luajmë në qershor sërish ndaj Norvegjisë, por kësaj rradhe në “Qemal Stafa”. Një vendim i tillë, i pa bërë ende zyrtar e publik për mediat meriton të komplimentohet.

busy
komente