HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ TIfozat “Kuqezi” kunder FSHF-se dhe policise
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 27 Mars 2013 23:49   pdfShtypEmail

Tifoz_kuq_e_ziKane hasur veshtiresi per tu akomoduar ne stadium, kane hasur veshtiresi per te qendruar ashtu si kane dashur ne stadium dhe nuk I kane lejuar te shpalosin simbolet kombetare. Me nje leter publike ata kane treguar protesten e tyre ndaj FSHF-se dhe Forcave te Rendit qe  nuk jane treguar aspak korrekte me ta.

Ky eshte teksti i plote i deklarates per shtyp, publikuar nga “TKZ”:

Tifozat Kuq e Zi (TKZ) kishin bere pergaditjet e duhura me rastin e ndeshjes miqesore te 26 marsit kunder Lituanise ne Tirane.

Ajo qe u pa ne transmetimin e ndeshjes ishte vetem ndeshja e cila nga gezoi pa mase te gjithe neve.


Por prapaskena e kesaj ishte e erret, kete e themi pasi tashme eshte bere rutine qe policia e shtetit te sillet ne menyren me arrogante te mundshme me Tifozat Kuq e Zi.


Kordoni i policeve qe krijohet brenda tribunes D1 ku vendosen Tifozat Kuq e Zi, te ngjan me ndonje oborr te Guantanamos se famshem, gje e cila nuk ndodh ne asnje stadium te botes.


Ne nuk jemi kriminela ordinere, por jemi njerez qe udhetojme nga 4 anet e coptuara te Shqiperise Etnike, qe lagemi nga shiu, thahemi nga vapa dhe nuk ikim nga stadium, per nje ideal te shenjte, per dy ngjyra qe jane oksigjen per neve.


Me kete rast duam te reagojme fuqishem ndaj kesaj policie e cila ka kercenuar edhe me heqjen e flamurit te UÇK-se ne rrethojen e stadiumit. Nje veprim i pabazuar ne asnje rregullore e Fifa-s.


Kur kjo e fundit eshte kundershtuar nga ne, ata kane kercenuar me dhune dhe me masa arresti kundrejt drejtuesve tane.
busy
komente