HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Qemal Stafa nje rrenoje mes Tiranes
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 27 Mars 2013 04:30   pdfShtypEmail
stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbLuhej Shqiperi-Lituani, vetem kater dite pas fitores historike ne Norvegji dhe ne stadium nuk ishin me teper se kater mije tifoz kuqezi. Cmimet e biletave nuk ishte arsyeja e tribunave te zbrazura. As emri I kundershtarit, as shiu kokeforte qe nuk po I ndahet ndeshjeve te kombetares. Gjendja e mjeruar e Qemal Stafes, nje stadium jashte cdo parametri nderkombetar e jashte cdo standarti qe koha ka vendosur ne te gjithe rajonin, eshte padyshim arsyeja kryesore qe mban larg njerezit e shumte qe e duan futbollin e sidomos kombetaren. Te ndjekesh nje ndeshje ne Qemal Stafa, ne qiell te hapur e me kushtet qe te ofron ne te gjitha sektoret, eshte padiskutim nje 90 minutesh I vuajtur. Per te mos folur me pas per fushen ku luhet futboll, nje antireklam e kohes qe me balten qe I ka zene vendin barit, shume thjesht baltosim imazhin qe perpiqemi me shume mund ta permiresojme. Premtimet per stadiumin e ri jane ende ne qarkullim. Per momentin, Tirana ka nje rrenoje ne mes te qytetit ku me shume mund luhet futboll...

busy
komente