HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Debuton Rama, buzëqesh De Biazi
nga AlbaniaSoccer   E martë, 26 Mars 2013 22:45   pdfShtypEmail

de_biasi_PrezantimiDebuton me këmbë të mbarë Valdet Rama. Mesfushori me tipare sulmuese ka bërë gjithçka mirë në minutat e para me fanelën kuqezi dhe ka marrë duartrokitjet e tifozëve të pranishëm në “Qemal Stafa”. Rama ka treguar shumë shpejt se është një lojtar I rëndësishëm për kombëtaren e drejtuar nga Xhani De Biazi dhe të gjithë tani janë në pritje të zgjidhjes përfundimtare që do ti lejojë atij mundësinë për tu aktivizuar në takime zyrtare. Rama duhet të heqë dorë nga pashaporta kosovare për të marrë nënshtetësinë shqiptare. FSHF po nxiton për të kryer proçedurat e nevojshme në mënyrë që italiani stolit ta ketë të gatshëm mesfushorin e Valadolidit për ndeshjen e qershorit ndaj Norvegjisë.


busy
komente