HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 19 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Formacioni anti-Lituani
nga AlbaniaSoccer   E martë, 26 Mars 2013 00:35   pdfShtypEmail

kombTARJAPas disa provave te fundit ne stervitje, trajneri italian i Shqiperise Xhani De Biazi eshte bindur per formacionin qe do te hedhe ne fushe ndaj Lituanise. Pak gjera ka ndermend ai te ndryshoj nga skuadra qe fitoi pak dite me pare ne Oslo me Norvegjine. Porta dhe mbrotja nuk do te pesoj ndryshime. Ne mesfushe ne vend te Liles pritet te luaj Hyka ndersa ne vend te Salihit ne sulm, pritet te luaj Sadiku. Gjate ndeshjes De Biazi do ti provoj te gjithe dhe me kuriozitet pritet debutimi I Valdet Rames.

Formacioni mundshem 4-4-2

Berisha
Dallku Cana Mavraj Agolli
Roshi Bulku Basha Hyka
Cani Sadiku


busy
komente