HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 05 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Edgar Cani/ Lituania, një test i rëndësishëm
nga AlbaniaSoccer   E martë, 26 Mars 2013 00:26   pdfShtypEmail
Edgar_cani_modenaSulmuesi kryesor në kombëtaren e De Biazit prej muajsh është bërë Edgar Cani. I transferuar në janar tek skuadra e Catanias në Serinë A, Cani tani është një lider jo vetëm i të tashmes por dhe premtimi të ardhmes për kuqezinjtë. Sulmuesi në konferencën për shtyp të dhënë për mediat ka nënvizuar faktin se përballja miqësore me Lituaninë është një test i rëndësishëm për kombëtaren kuqezi. “Është një test i rëndësishëm për ne takimi ndaj Lituanisë. Edhe pse një miqësore na duhet të forcojmë pozitat dhe bëhemi gati për takimin e kthimit që do të luajmë në qershor me Norvegjinë. E kemi vlerësuar maksimalisht dhe ftojmë tifozët të na përkrahin”, ka deklaruar sulmuesi Edgar Cani në konferencën për shtyp të mbajtur një ditë para ndeshjes miqësore.

busy
komente