HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Fitorja ne Oslo, terheq vemendjen e mediave italiane
nga AlbaniaSoccer   E diel, 24 Mars 2013 17:18   pdfShtypEmail
kombTARJAKa mjaftuar nje fitore e madhe ne transferte, per ta bere Shqiperine e De Biazit te duket si nje kombetare e madhe. Fitorja ndaj Norvegjise ne Oslo ka terhequr vemendjen e mediave italiane te cilat I kane bere jehone punes qe tekniku Italian De Biazi po ben me kuqezinjte. Sipas asaj qe shkruhet ne faqen e specializuar tuttomercatoweb.com, deri ne fillimin e viteve ’90, kombetarja shqiptare klasifikohej perkrah skuadrave me te dobta ne kontinent. Tashme gjithçka eshte e mundur dhe Shqiperia eshte shume prane historise edhe pse ka shume rruge per te bere. Ne vijim te shkrimit tuttomercatoweb.com, shton se do te jete shume e veshtire qe kuqezinjte te vazhdojne kete rruge, por me kontributin e nje trajneri italian, kjo perralle mund te transformohet ne nje realitet te prekshem ne fund te eliminatoreve qe te dergojne ne Brazil. Fitorja e Oslos kunder Norvegjise e projektoi Shqiperine drejt vendit te dyte ne grupin e saj ku kryeson Zvicra, kjo e fundit, si per ironi te fatit i ka themelet te lojtaret e lindur nga emigrantet shqiptare te viteve 90. Shqiperia per momentin gjendet vetem 2 pike larg, ndersa le pas Norvegjine, Sllovenine dhe Qipron. Kete here duket se Shqiperia e ka seriozisht ose te pakten po i provon te gjitha mundesite. Zvicra eshte skuadra me e forte e grupit, Norvegjia dhe Sllovenia jane superiore, ndersa Qiproja dhe Islanda duken kundershtare me te cilet mund te perballet si e barabarte. Nje skuader e rritur shume fale edhe eksperiences se lojtareve qe aktivizohen jashte vendit sepse vetem 4 prej tyre militojne ne kampionatin shqiptar”, perfundon shkrimin e saj faqja italiane.

busy
komente