HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ FSHF rikthen ngjyrat kuqebardhë në fanellat e Shqipërisë
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 21 Mars 2013 05:03   pdfShtypEmail
Kombetarja-e-ShqiperiseËshtë bërë më në fund i mundur ndryshimi i ngjyrave të fanelës me të cilën kombëtarja e Shqipërisë luan në transfertë. FSHF ka rekuperuar gabimin e bërë në ndeshjen me Zvicrën ku uniformat kuqezi ishin shndërruar në bardheblu, të ngjashme me ato të Greqisë. Opioni sportiv dhe tifozët kuqezi reaguan ashpër pas këtij incidente për të cilin FSHF bëri të ditur se kompania “ADIDAS” kishte gabuar në dizenjim dhe stampimin e ngjyrave më pas. Për ndeshjen me Norvegjinë, kuqezinjtë do të përdorin fanelat me ngjyra të kuqe dhe të bardha duke iu rikthyer traditës për ndeshjet që Shqipëria luan jashtë vëndit.

Altin Ngjela

busy
komente