HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ FIFA jep "driten jeshile" per Bashen
nga AlbaniaSoccer   E martë, 19 Mars 2013 17:18   pdfShtypEmail
Kombëtarja/ FIFA jep OK-in, Basha debuton me Norvegjinë
Migjen Basha ka marrë OK-in e shumëpritur për të luajtur me kombëtaren kuqezi. FIFA dje ka kthyer një përgjigje pozitive për të dhe për Federatën Shqiptare të Futbollit dhe Migjen Basha të premten mund të debutojë zyrtarisht me Shqipërinë në ndeshjen zyrtare ndaj Norvegjisë në Oslo. Ai do të jetë një armë më tepër në mesfushë për Xhani De Biazin. Migjen Basha ka lindur në Zvicër më 9 qershor 1987 nga dy prindër shqiptarë nga Suhareka e Kosovës. Karrierën e tij në futbollin profesionist e nisi me Luisanën në vitin 2004-2005. Në 2006 kaloi tek Lucchese. Një vit më vonë tek Viareggio, më pas në 2008 deri në 2010 tek Rimini dhe Frosinone. 2010-2012 kaloi tek Atalanta, skuadër që e huazoi tek Torino. Po në të njëjtin vit, skuadra torineze blen kartonin e tij. Për kombëtaren Basha ka luajtur në ekipet e moshave për Svicrën, shtatë ndeshje me U19 dhe një ndeshje me
basha atalantaMigjen Basha ka marrë OK-in e shumëpritur për të luajtur me kombëtaren kuqezi. FIFA dje ka kthyer një përgjigje pozitive për të dhe për Federatën Shqiptare të Futbollit dhe Migjen Basha të premten mund të debutojë zyrtarisht me Shqipërinë në ndeshjen zyrtare ndaj Norvegjisë në Oslo. Ai do të jetë një armë më tepër në mesfushë për Xhani De Biazin. Migjen Basha ka lindur në Zvicër më 9 qershor 1987 nga dy prindër shqiptarë nga Suhareka e Kosovës. Karrierën e tij në futbollin profesionist e nisi me Luisanën në vitin 2004-2005. Në 2006 kaloi tek Lucchese. Një vit më vonë tek Viareggio, më pas në 2008 deri në 2010 tek Rimini dhe Frosinone. 2010-2012 kaloi tek Atalanta, skuadër që e huazoi tek Torino. Po në të njëjtin vit, skuadra torineze blen kartonin e tij. Për kombëtaren Basha ka luajtur në ekipet e moshave për Svicrën, shtatë ndeshje me U19 dhe një ndeshje me U21.

Enea Shtrepi

busy
komente