HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Norvegjia, percakton edicionin per De Biazin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 18 Mars 2013 19:50   pdfShtypEmail
Kombëtarja/ Për De Biazin, Norvegjia përcakton edicionin
Shqipëria ka nisur grumbullimin në Durrës për dy ndeshjet e rradhës dhe menjëherë, tekniku italian Xhani De Biazi në konferencën e parë për shtyp ka bërë një analizë të situatës në skuadrën që drejton. “Në listë kemi 25 futbollistë, sepse janë përfshirë Migjen Basha dhe Valdet Rama. Sigurisht që Rama nuk do të mund të luajë me Norvegjinë, për arsye dokumentacioni, ndërsa për Bashën shpresojnë të vijë bekimi nga lart. Nëse vendimi i FIFA-s merret sot, ai mund të luajë menjëherë. Gjithsesi, të dy këta lojtarë mund t’i aktivizojmë në miqësoren me Lituaninë. Me Norvegjinë do të zhvillojmë dy ndeshje kyçe të këtyre eliminatoreve brenda dy muajve. Janë dy ndeshje të rëndësishme, kundër një kundërshtari të fortë me cilësi. Duhet të jemi shumë të kujdesshëm, ndryshe do të rrezikojmë shumë. Gjithsesi në këtë sfidë të dyfishtë mendoj se gjithcka është e hapur. A firmos për barazimim? Noshta pas takimit”, ka deklaruar De Biazi. Norvegji – Shqipëri do të luhet të premten, në orën 19:00 në Ullevaal Stadion të Oslos, ndërsa miqësorja me Lituaninë do të zhvillohet më 26 mars në “de_biasi_Prezantimi
de_biasi_PrezantimiShqipëria ka nisur grumbullimin në Durrës për dy ndeshjet e rradhës dhe menjëherë, tekniku italian Xhani De Biazi në konferencën e parë për shtyp ka bërë një analizë të situatës në skuadrën që drejton. “Në listë kemi 25 futbollistë, sepse janë përfshirë Migjen Basha dhe Valdet Rama. Sigurisht që Rama nuk do të mund të luajë me Norvegjinë, për arsye dokumentacioni, ndërsa për Bashën shpresojnë të vijë bekimi nga lart. Nëse vendimi i FIFA-s merret sot, ai mund të luajë menjëherë. Gjithsesi, të dy këta lojtarë mund t’i aktivizojmë në miqësoren me Lituaninë. Me Norvegjinë do të zhvillojmë dy ndeshje kyçe të këtyre eliminatoreve brenda dy muajve. Janë dy ndeshje të rëndësishme, kundër një kundërshtari të fortë me cilësi. Duhet të jemi shumë të kujdesshëm, ndryshe do të rrezikojmë shumë. Gjithsesi në këtë sfidë të dyfishtë mendoj se gjithcka është e hapur. A firmos për barazimim? Noshta pas takimit”, ka deklaruar De Biazi. Norvegji – Shqipëri do të luhet të premten, në orën 19:00 në Ullevaal Stadion të Oslos, ndërsa miqësorja me Lituaninë do të zhvillohet më 26 mars në “Qemal Stafa”.

Altin Ngjela

busy
komente