HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Hamdi Salihi transferohet te skuadra Jiangsu Sainty
nga AlbaniaSoccer   E martë, 05 Shkurt 2013 19:03   pdfShtypEmail

hamdi_salihi_alb_dan_1_1Nga një kontinent në tjetrin. Aventura në Amerikë ka përfunduar dhe tani Hamdi Salihi është gati për sfidën e radhës. Destinacioni është Kina e largët. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare i dha fund qëndrimit te DS United. Ai firmosi kontratë me ekipin e Jiangsu Sainty, një prej skuadrave më të njohura të Superligës kineze.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyratare e klubit aziatik në rrjetin social “Ëeibo”, hibridin e “tëitter” në kontinentin aziatik. Salihi luajti vetëm një vit në kampionatin amerikan, duke e mbyllur përpara kohe qëndrimin në Washington.

Mungesa e hapësirave te DC United dhe fakti që klubi nuk e cilësonte si të nevojshëm sollën këtë lëvizje. Sulmuesi kërkohej edhe nga Tianjin Teda, skuadër që drejtohet nga ish-trajneri i kombëtares shqiptare Josip Kuze. Salihi pritet ti bashkohet skuadrës së re në Turqi, për të zhvilluar fazën përgatitore.


busy
komente