HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Hapa konkretë për Ligën Mbarëkombëtare
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 24 Janar 2013 15:08   pdfShtypEmail

prishtina2Nisin hapat konkretë për Ligën Mbarëkombëtare. Klubi i Prishtinës po punon për procedurat e regjistrimit në territorin shqiptar. Në Federatën Shqiptare të Futbollit janë ende në pritje të kërkesave zyrtare për të vazhduar me hapat e mëtejshëm. Që Prishtina apo Trepça të luajnë në Shqipëri, rregullorja e tanishme duhet të ndryshojë në disa pika. Sipas statutit aktual të FSHF-së, klubi nga Prishtina duhet ta isë aktivizimin nga kategoria e tretë, por, presidenti i skuadrës nënvijëzon mbështetjen nga federata dhe klubet elitare shqiptare për të qenë menjëherë pjesë e Superligës. Përsa i takon qytetit ku Prishtina do të ketë selinë asgjë nuk është vendosur. Aktivizimi i klubeve kosovare në Shqipëri cilësohet si një hap i rëndësishëm drejt krijimit të një lige gjithëshqiptare.


busy
komente