HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Arbitrat seminar tre ditor
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 14 Janar 2013 13:24   pdfShtypEmail

arbitrat_uniformat_rejaArbitrat e futbollit shqiptar kane nisur ne Tirane nje seminar tre ditor. Gjate kesaj periudhe ata do te analizojne punen e vitit 2012, do te vleresojne arritjet dhe do te ndalojne me seriozitet tek gabimet per te permiresuar punen e tyre per te ardhmen. Lektoret e ketij seminari kryesisht do te jene nga vete Shoqata e Arbitrave te  Futbollit Shqiptar, ish gjyqtar te njohur ne vendin tone etj. Nga organizmat nderkombetare UEFA dhe FIFA  i pranishem ne kete aktivitet do te jete ish gjyqtari nga Greqia Kyros Vassaras. Ne perfundim te pjeses teorike gjyqtaret do ti nenshtrohen testeve fizike shume te rendesishme per veprimtarine e tyre ne futboll.


busy
komente