HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Kampioni ballkanik Poselli rihyn ne muze
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 22 Dhjetor 2012 19:01   pdfShtypEmail

futbol_golDokumente origjinale te portjerit te Kombetares se Shqiperise dhe kamiponit ballkanik te vitit 1946  Giacomo Poselli kane mberritur ne muzeun e Federates Shqiptare te Futbollit. Andrea Teruzzi nje  njohes mjaft i mire dhe mik i shqipetareve  ka selseksionuar nder vite me kujdes dokumente rreth dajes se tij ish portjerit  Poselli nga ku vertetohen shume fakte historike e te rendesishme per futbollin tone atyre viteve. Presidenti i Federates shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ka pritur ne ambjentet e Muzeut te FSHF-se zotin Teruzzi dhe ka pranuar me mirenjohje dokumenetet dhe reliket e dorezuara ne muze per portjerin italian te Kombnetares kuqezi ne vitin 1946 Giacomo Peselli.


busy
komente