HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Jahmir Hyka ne prag “Divorci” me Maincin !?
nga Klevis Bejkolli   E martë, 01 Dhjetor 2009 19:03   pdfShtypEmail

shqiperia_feston_golJahmir Hyka megjithese ishte ne bankine ne ndeshjen e fundit qe skuadra e tij e Maincit barazoi me Hamburgun ne fushen e saj, nuk eshte aspak i lumtur me situaten ne te cilen gjendet qe nga fillimi i sezonit. Ku deri me tani po ti mbledhesh te gjitha minutat qe ai eshte aktivizuar nuk i kalojne as 45-se minuta. Shume pak per nje lojtar aq me shume qe mjafton te kujtojme qe eshte pjese dhe e kombetares Shqiptare. Menaxheri i klubit te Maincit Heidel deklaron se :

“Jemi duke bere bisedime me ato lojtare qe jane aktivizuar shume pak ose fare me skuadren tone per te pare mundesine e kalimit te tyre ne skuadra te tjera gjate merkatos se Janarit. Per cdo futbolliste ne fund vendos trajneri se si jane shanset nese duhet te jene a jo pjese e klubit tone”.

Ne kete liste te lojtareve bene pjese dhe mesfushori i kombetares Shqiptare Jahmir Hyka. Duhet pritur merkatoja e Janarit per te marre vesh nese mesfushori shtat shkurter eshte apo jo ne planet e trajnerit.


busy
komente