HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FIFA/ Spanja lider, Shqipëria ngritet 17 vende
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 07 Nentor 2012 15:21   pdfShtypEmail

fifa_logo-newGjithmonë Spanja në krye të klasifikimit të FIFA-s.

Edhe në renditjen e muajit të fundit ‘Furia e Kuqe’ janë në krye të ndjekur nga Gjermania dhe Argjentina .

Portugalia, e cila ndiqet nga Italia, e cila ka fituar 3 pozicione.


Nga Top 10 dalin Greqia, Uruguaj dhe hynë Rusia dhe Kroacia. Ndërsa vetëm vendi i 13 për Brazilin.


Kombëtarja shqiptare ka bërë një ngritje galopante duke u ngritur 17 pozicione. Nga vendi 84, Kombëtarja e Gianni de Biasit tashmë është e 67-ta.


busy
komente