HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 05 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqipëria, 4 ndryshime me Slloveninë
nga AlbaniaSoccer   E martë, 16 Tetor 2012 14:32   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseDisfata tronditëse me Islandën pritet të shoqërohet me ndryshime të shumta në formacionin e Kombëtares shqiptare, për ndeshjen e së martës me Slloveninë. Trajneri Gianni De Biasi mendohet se do të bëjë të paktën katër ndryshime në formacionin titular, një i detyruar për dëmtim dhe tre ndryshime për formën jo të kënaqshme të paraqitur nga lojtarët.

I dëmtuar është mesfushori Alban Meha, të cilin De Biasi e zëvendësoi pas 45-minutave lojë në ndeshjen e së premtes. Stafi teknik ka bërë të ditur se mesfushori ka qenë i dëmtuar, edhe pse vetë fantazisti i Paderbornit nuk e ka pritur mirë largimin nga fusha.


Meha mund ta nisë ndeshjen nga stoli, për tu aktivizuar nëse skuadra do të vuajë në organizimin e lojës kundër sllovenëve. Ndërkohë, ndryshimet mes titullarëve nisin nga porta. Samir Ujkani pritet të ulet në stol, për ti lënë vendin mes shtyllave Etrit Berishës. Golat e pësuar me Islandën kanë treguar momentin jo të mirë të portierit dhe tashmë porta do ti besohet “gardainit” të Kalmar-it.


Të paprekshëm nuk ka as në mbrojtje. Dallku, që për vite me radhë ka luajtur në krahun e djathtë do të zëvendësohet me Agollin, ndërsa aktivizimi i këtij të fundit në të majtën, do të sillte spostimin e Andi Lilës nga e djathta.


Ndryshime ka edhe në mesfushë. Përveç ndryshimit deri diku të detyrueshëm ndërmjet Meha-s dhe Roshit, mes titullarëve do të jetë edhe Emiliano Vila, që do të ulë në stol Gilman Likën.


Të pandryshuar në radhët e Shqipërisë mbetin vetëm repartet e qendrës në mbrojtje, me Canën dhe Dallkun të konfirmuar dhe të mesfushës, ku do të jenë Bulku me Kukelin. Ndërkohë, ndryshime pritet të mos ketë as në sulm, ku manovrat ofensive do t’i besohen sërish Armando Sadikut dhe Edgar Çanit.


busy
komente