HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Xhani de Biazi : Zvicra favoritja e grupit tone
nga AlbaniaSoccer   E premte, 14 Shtator 2012 15:23   pdfShtypEmail

giani_de_biassiPas dy ndeshjeve te para eliminatore te botërorit ndaj Qipros dhe Zvicrës, tekniku i Kuqezinjve Xhani de Biazi i cili u largua menjëherë drejt Italisë pas përfundimit te takimit ne Lucerne ka kërkuar te frenoje entuziazmin e gjithkujt duke deklaruar ne një interviste për faqen sportive “Tutomercato Web” se ne grupin e Shqipëria hyn ne listën e trete te ekipeve për nga fortësia. Tekniku Italian nuk ka qene dakord me gazetarin se ky grup është i ekuilibruar pas rezultateve te para ndërsa pas Zvicrës lufta për vendin e dyte mbetet e hapur.

“Është akoma shpejt për ta thëne. Besoj se Zvicra është favoritja absolute e grupit ndërsa pas krahëve te saj janë Sllovenia dhe Norvegjia. Pastaj jemi ne me Islandën dhe Qipron me këto skuadra qe do te na bezdisin vazhdimisht. Me Zvicrën bëme një ndeshje te mire ashtu si katër dite me Qipron. Por ne Lucerne morëm me pak se ç’meritonim”.

Ne fund te intervistës trajneri De Biazi ka dhëne nota pozitive për tre lojtaret qe luajnë ne serine A, Samir Ujkani, Lorik Cana dhe Erjon Bogdani. Dy takimet e radhës për kombëtaren do te jene ne shtëpi ne muajin tetor. Ne datën 12 ndaj Islandës dhe 4 dite me vone përballe Sllovenisë.


busy
komente