HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Lorik Cana : Zvicra nuk ishte me lart se ne
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 12 Shtator 2012 20:17   pdfShtypEmail

lorik_cana“E pesuam nga dy gabimet tona ne mbrojtje. Nuk kishte shumë dallime në fushë dhe goli i shenuar nga Xherdan Shaqirit ishte ai që vendosi fatin e takimit”.

“Goli i parë ndryshoi krejt rrjedhjen e lojes. Futbolli është i tillë, mund të jetë i pamëshirshëm. Ne ishim më të mirë deri te goli i pesuar. Ky gol bëri diferencën. Në pjesën e dytë bëmë serish gabim në pësimin e golit. Ne duhet të shikojmë përpara, dhe të përmirësojmë gabimet. Në tetor kemi dy ndeshje nga të cilat kërkojmë 6-pikë”, ka thene pas ndeshjes së mbrëmshme, kapiteni i kombetares Shqiptare, Lorik Cana per humbjen 2-0 ndaj Zvicres.


busy
komente