HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Bogdani : Goli per gjyshen
nga AlbaniaSoccer   E diel, 09 Shtator 2012 17:26   pdfShtypEmail

erion_bogdani_albNdeshja Shqiperi-Qipro (3-1) do te mbetet gjate ne memorien e Bogut. Sulmuesi i Sienes ne Seria A dhe i kombetares tone perjetoi  pikellim para ndeshjes dhe gezim gjate saj. Ai para ndeshjes kishte humbur gjyshen dhe asnje nga shoket e ekipit madje as trajneri nuk dinte gje. Supergolin e shenuar ne kete ndeshje ai nuk ka pasur mundesi ta festonte me shoket e ekipit sepse pas ndeshjes i  shoqeruar dhe nga i vellai eshte nisur drejt shtepise dhe atere e kane marre vesh te gjithe ne kombetare per fatkeqesine qe i kishte ndodhur Er-Bomberit.

Vete Bogdani ka deklaruar per Albaniasoccer.com se : “Goli eshte per gjyshen ”.


busy
komente