HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hamdi Salihi shenon me penallti
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 25 Nentor 2009 21:09   pdfShtypEmail

hamdi_salihi_rapidSulmuesi shkodran i kombetares Shqiptare Hamdi Salihi ka shenuar golin e rradhes ne kampionatin Austriak per skuadren e tij te Rapidit. Ne perballjen me Shturm Graz skuadra e shqiptarit ka fituar ngushte me rezultatin 2-1. Salihi eshte aktivizuar per 90-te minuta. Ne minuten e 89-te kur rezultati ishte 1-1 skuadra e Rapidit fiton te drejten e nje penalltie te cilen e ekzekuton sulmuesi shqiptare. Ai tregohet i sakte nga pika e bardhe duke i dhene fitoren e rradhes skuadres se tij. Ky ishte goli i 10-te per Hamdi Salihin ne 16-te ndeshje te luajtura dhe i pari me penallti. Me kete fitore skuadra e Rapidit ngjitet ne vendin e pare duke lene prapa Salzburg. Ndeshjen e ardhshme Rapidi ka perballje direkte me skuadren e Salzburgut ne fushen e kesaj te fundit.

Klevis Bejkolli


busy
komente