HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 24 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kompanite e basteve favorizojne Shqiperin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 07 Shtator 2012 14:01   pdfShtypEmail

loja1-x-2Shqipëria cilësohet si favorite për të fituar ndeshjen e parë të Grupit E kualifikues kundër Qipros. Të paktën në letër, sipas kompanive të basteve, kuqezinjtë e drejtuar nga Xhani De Biazi kanë shanse më të mëdha për të fituar, ose për të marrë të paktën një pikë.

Sipas “bookmakers”-ave ndërkombëtarë, fitorja e Shqipërisë kuotohet me koeficientin 1.9, shenja “x” për barazimin e ndeshjes 3.2, ndërsa fitorja e Qipros në “Qemal Stafa” 43.6.

Sipas kompanive të basteve, rezultati më i mundshëm i sfidës cilësohet barazimi 1-1, me koeficientin 6, ndërsa më pas vijnë katër rezultate nga të cilët tre favorizojnë Shqipërinë.

Tifozët do të kenë një rol të veçantë në sfidën e orës 20:30 në “Qemal Stafa”, e madje qipriotët kanë pranuar se lojtarët e tyre mund të emocionohen dhe të vihet nën presion. Kjo do të jetë përballja e pestë ndërmjet dy skuadrave dhe e para në ndeshje zyrtare. Qipro ka dy fitore, një ndeshje është ndarë në barazim, ndërsa në vitin 2009 kuqezinjtë regjistruan fitoren më të thellë në histori pikërisht përballë ishullorëve, duke fituar 6-1.


busy
komente