HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FIFA/ Shqiperia (-10) vende ne renditje
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 05 Shtator 2012 20:26   pdfShtypEmail

fifa_logo-newEkipi kombetar Shqipetar ka zbritur plot dhjete vende ne renditjen e FIFA-s, per muajin shtator duke u renditur ne vendin e 84.

54 ndeshje ndërkombëtare (të gjitha miqësore) janë marrë parasysh për klasifikimin e organizmit më të rëndësishëm botëror të futbollit. Dhjetëshja e parë nuk ka pësuar ndryshime, me përjashtim të Portugalisë që është ngjitur një pozicion dhe tashmë renditet e katërta, ndersa uruguaji ka zbritur ne vendin e peste.

Renditja e 20 përfaqësueseve më të mira per muajin shtator :

1.    Spanja 1.617 pikë
2.    Gjermania 1.437
3.    Anglia 1.274
4.    Portugalia 1.232
5.    Uruguaj 1.217
6.    Italia 1.174
7.    Argjentina 1.121
8.    Hollanda 1.044
9.    Kroacia 1.020
10.    Danimarka 1.006
11.    Greqia 1.001
12.    Brazili 996
13.    Rusia 990
14.    Kili 984
15.    Franca 965
16.    Bregu i Fildishtë 912
17.    Ekuadori 890
18.    Suedia 875
19.    Republika Ceke 869
20.    Meksika 847


busy
komente