HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Debatik Curri : Deshiroj kualifikimin per Boterorin 2012
nga AlbaniaSoccer   E martë, 24 Nentor 2009 14:35   pdfShtypEmail

curri_ibrahimovic_shqiperi_suedi1_880414671Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Debatik Curri, ka thënë se barazimi i Shqipërisë me Estonin në miqësoren e zhvilluar pak ditë më parë në Tali, ka rritur motivin në radhët e kuqezinjve. Sipas Currit, ekipi shqiptar në bazë të lojës së shfaqur ka mundur ta fitojë sfidën ndaj Estonisë.

“Ndaj Estonisë kemi pasur paraqitje të mirë. Barazimi është i merituar, por në bazë të lojës së treguar ne kemi mundur ta fitojmë ndeshjen, mirëpo sulmuesit tanë nuk ishin të saktë në rastet e krijuara”, ka thënë Curri, i cili ka lavdëruar punën që bën kroati Josip Kuzhe.

“Kuzhe është trajner i mirë dhe punon në mënyrë profesionale. Puna e tij i përshtatet ekipit shqiptar për faktin se Kuzhe është trajner ballkanik, çfarë i duhet skuadrës sonë”, ka pohuar Curri.

Sipas Currit, në eliminatoret e “Botërorit 2012” Shqipëria kërkon kualifikimin në finalët e këtij evenimenti të madh sportiv. Ai beson se me punë dhe fat sportiv mund të realizohet ëndrra shqiptare.

“Ne kemi treguar lojëra të mira gjatë eliminatorëve të ‘Botërorit 2010’, pavarësisht se nuk kemi arritur kualifikimin, mirëpo tashmë kemi një skuadër të mirë, e cila në mesin e vet ka futbollistë të shquar, futbollistë që luajnë në skuadra të mëdha evropiane, prandaj në eliminatoret e evropianit të ardhshëm do ta kërkojmë kualifikimin në finalet e kësaj gare të madhe evropiane”, ka theksuar Curri.

Fatmir Bytyçi

 


busy
komente