HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqipëri-Moldavi me prozhektorë
nga AlbaniaSoccer   E martë, 14 Gusht 2012 21:24   pdfShtypEmail

stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbPas problematikës së dritave në stadiumin Qemal Stafa dhe pikëpyetjeve për zhvillimin e miqësores Shqipëri-Moldavi, ku madje dukej se ndeshja rrezikohej, tashmë është zyrtare: testi përgatitor do të luhet ashtu si ishte parashikuar në impiantin më të madh në vend, në orën 20:30.

Federata Shqiptare e Futbollit ka konfirmuar se stadiumi dhe orari nuk do të ndryshojnë, ndërsa ndriçimi i fushës do të realizohet me energjinë e siguruar me gjeneratorë.

Duke kaluar te aspekti sportiv i miqësores me Moldavinë, në konferencën për shtyp përpara ndeshjes, kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana ka deklaruar se kjo sfidë është shumë e rëndësishme në kuadër të kualifikueseve të Botërorit 2014.

Në skuadër është rikthyer edhe Hamdi Salihi, i cili do të luajë për herë të parë nën urdhrat e trajnerit De Biazi, ndërsa sulmuesi vlerëson punën e drejtuesit të stolit, mbi të gjitha në aspektin taktik.

Miqësorja Shqipëri-Moldavi do të jetë testi i fundit i kuqezinjve, përpara startit të kualifikueseve në Grupin E i Botwrorit 2014, ku përfaqësuesja debuton më 7 shtator në shtëpi me Qipron, ndërsa takimi i dytë luhet katër ditë më pas në Zvicër.


busy
komente