HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 19 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Salihi thirret ne kombetare, DC United merzitet
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 04 Gusht 2012 13:49   pdfShtypEmail

hamdi_salihi_alb_dan_1_1Skuadra amerikane e DC United eshte mjaft e shqetesuar per sulmuesin e perfaqesueses shqiptare, Hamdi Salihi. Dy muajt e ardhshem do te jene mjaft te zene per Salihin, i cili do te grumbullohet me perfaqesuesen e Shqiperise diten e enjte per t’u stervitur perpara miqesores me Moldavine me 15-gusht. Ky largim e ka shqetesuar disi skuadren e DC Unitedit, e cila ka perpara sfida te rendesishme, ndaj Sporting Kansas Cityt  me 16-gusht.

“Te luash me perfaqesuesen tende eshte niveli me i larte qe nje lojtar mund te arrije. Eshte gjithmone nje kenaqesi te luash per vendin tend dhe per njerezit qe te duan dhe te mbeshtesin. Megjithese eshte nje situate jo shume e mire per skuadren, pasi eshte disi e veshtire per mua qe te luaj me perfaqesuesen dhe ne te njejten kohe te kthehem ne fundjave dhe te luaj per klubin,”, tha Salihi.

Kualifikueset e Boterorit Brazil 2014, startojne ne shtator per Shqiperine , e cila do te perballet me Qipron dhe me pas me Zvicren. Kjo do te thote se Salihi, i cili ka shenuar 9-gola ne 37-ndeshje me perfaqesuesen, do te mungoje ne shume ndeshje te tjera qe DC United do te zhvilloje ne MLS-ne amerikane.

 


busy
komente