HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biasi : Fryma e grupit eshte e nje niveli te larte
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 28 Maj 2012 20:26   pdfShtypEmail

giani_de_biassiTrajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni De Biasi menjehere pas mberritjes nga Turqia ka dale perpara gazetareve ne nje Konference per Shtyp ku ka "rrefyer" per dy ndeshjet e fundit miqesore, Shqiperi-Katar 2-1 dhe Shqiperi-Iran 1-0.

Per te dy fitoret e merituara De Biasi ka nenvizuar frymen e grupit e cila eshte e nje niveli te larte pasi te gjithe lojtaret pjesmarres kane manifestuar nje solidaritet interesant me njeri - tjetrin per ti sherbyer Kombetares.

Pervec kesaj ne plaqnin tekniko-taktik trajneri iatalian i Shqiperise ka treguar se i kemi dhene mundesine shume futbollisteve qe te provohen me fanellen kuqezi, madje kemi aktivizuar edhe te rinj te cilet kane ardhur nga ekipi Kombetar Shpresa.

Ne listen time ka deklaruar De Biasi jane 30 futbolliste te cilet do te jene protagonistet kryesore per skuadren e cila do te zhvilloje takimet per Eliminatoret Brazil 2014.

Deri ne fillimin e ndeshjeve zyrtare ka deklaruar ai kemi edhe miqesoren me Moldavine ne Tirane e cila eshte nje test tjeter i rendesishem perpara takimit te pare me Qipron ne Tirane.


busy
komente