HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Mergim Mavraj : “O sa mire me qene shqipetar”
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Maj 2012 20:50   pdfShtypEmail

mavraj_thumbMbrojtesi i kombetares Shqiptare Mergim Mavraj ka qene shume i gezuar ne perfundim te ndeshjes me Iranin madje kete gezim ai e ka ndare dhe me tifozet kuqezi qe ndodheshin ne stadiumin “Inonu” te Stambollit ku zhvillon ndeshjet ekipi i Beshiktashit.

“Kam zhvilluar dy ndeshjet e mia te para me ekipin dhe kane qene te dyja pozitive. Nje sukses shume i madhe. Dua te falenderoj gjithe lojtaret e ekipit kombetar si dhe stafin per mbeshtetjen qe me kane dhene duke me ndihmuar te ambjentohem shume shpejt. Jam shume i lumtur qe jam pjese e Shqiperise”.

Mavraj  ka qene aq shume entuziast sa ka marre mikrofonin dhe ka bertitur me te madhe “O sa mire me qene SHQIPTAR”, disa here sebashku me tifozet qe kane qene ne stadium duke krijuar nje ambjent mjaft elektrizues. Ne perfundim ai ka marre dhe duartrokitjet e tifozeve shqiptar.


busy
komente