HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 24 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi-Iran 1-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Maj 2012 19:48   pdfShtypEmail

shqiperia_feston_golFitorja e dyte rradhazi per ekipin tone kombetar. Trajneri De biazi ka hedhur ne fushen e lojes nje formacion difensiv me nje sulmues i cili ishte Edgar Cani i mbeshtetur nga Bakaj.

SHQIPERIA - IRAN 1-0
Shenues: Villa 60 '
SHQIPERIA: E.Berisha, Cana, Mavraj, A.Lila, Veli, Bulku (Veliaj 92 '), S.Lilaj (feat 61'), Villa (Osman 86 '), Hyka (Sadiq, 46'), Bakaj (Brahimi 79 '), E.Çani (Agolli 68'). Trajner: Xhiani De Biazi
Irani: Haghighi, Hosseini, Montazeri, Hajsafi (Pouladi 46 '), Ebrahimi (Rezaei 68'), Mahini (Aghili 84 '), Nouri (Heidari 58'), Nekoonam, Tejmurian, Jabari (Demnavi 77 '), Ansarifard (Karimi 67 '). Trajner: Carlos Quieroz
Gjyqtar: Hyseyin Gocek (Turkey)
Kartona te verdhe: Veli 53 '/ 54 Ansarifard', Pouladi 73 ', Nekoonam 90' +4

Pjesa e pare ka qene me e mire per ekipin Iranian te cilet i jane afruar disa here portes tone, por portieri Etrit Berisha ka qene mjaft deciziv me nderhyrjet e tij duke i mohuar golin. Mbrojtja me ne krye dyshen Cana dhe Mavraj ka qene ne nivel shume te larte duke e kthyer kete repart nga me te dobet ne me te miret.  Mavraj luante ndeshjen e dytë, me kombetaren kuqezi dhe duket qe eshte ambjentuar shume mire me grupin.

Pjesa e dyte fillon pak me mire per ekipin Shqipetar. Ata fillojn te bejne pasime te sakta e ta qarkullojn topin me mire duke pare me shume drejt portes se kundershtareve. Trajneri Italian vendos te hedhe ne fushen e lojes sulmuesin elbasanas, Armando Sadiku. Ne minute e 60-te, Sadiku ul nje top per Vilen i cili nuk mendohet dy here dhe gjuan duke shenuar golin e avantazhit.

Ky rezultat do te ngelej i pandryshuar deri ne fund te ndeshjes. Iranianet u munduan te barazonin, por ishte e pamundur per ta qe te mposhtnin portierin berisha qe tregoj nje super form.

Ndaj Iranit, bëne debutimin zyrtar me fanellën e kombëtares dy lojtarë kosovarë, Etrit Berisha i Kallmarit në Suedi, që ishti vendosur mes shtyllave kuqezi, ndërsa në mesfushë pati vend edhe për Mërgim Brahimin e Grasshopersit në Zvicër.


busy
komente