HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Duka kryeson delegacionin ne Kongres te FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 24 Maj 2012 18:31   pdfShtypEmail

duka-armandPresidenti Armand Duka eshte ne krye te delegacioonit shqiptar i cili po merr pjese ne punimet e Kongresit te FIFA-s i cili po zhvillohet ne Budapest, Hungari.

Ky eshte nje kongresi radhes ose i ashtuquajtur i zakonshem ne te cilin behen bilance te punes se bere ne segmentin brenda nje viti.

Te gjithe anetaret e FIFA--s marrin informacion nepermjet raporteve te pergatitura per ecurine teknkike, masivizimin, planin ekonomik, marketingun etj.

Ne kete vemprimtari te rendeshme te futbollit boteror Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit shoqerohet nga zevendesi i tij Bujar Kasmi dhe anetari i Komitetit Ekzekutiv te FSHF-se Mujo Targaj.


busy
komente