HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Xhani De Biazi: Lojtaret zbatuan mire skemat e mia taktike
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 23 Maj 2012 21:52   pdfShtypEmail

giani_de_biassiNdeshje e mire taktikisht, por rezultati nuk i përgjigjet lojës me rastet e shumta te shpërdoruara nga kuqezinjtë. Me fitoren e pare zyrtare ne palmaresin e tij si numri një i pankines kuqezi tekniku De Biasi nuk ka nguruar te beje një rezyme te miqësores me Katarit pas kthimit nga Spanja te fituar nga Shqipëria me rezultatin 2-1.

“Mendoj se kemi bërë një ndeshje të mirë, përtej rezultatit që nuk është gjëja kryesore. Djemtë qëndruan mirë në fushë, luajtën ashtu siç doja unë. Ne krijuam shumë mundësi për gol sidomos në pjesën e parë. Luajtëm mirë nga krahët. Natyrisht ka gjëra për t’u përmirësuar pasi kishte lojtarë që luanin për herë të parë, por në përgjithësi ishte një provë e mirë”-deklaroi De Biazi

Kjo  ndeshje miqësore e nuk u transmetua nga asnjë kanal televiziv për shkak te kostos se larte. Duke filluar qe nga dita e enjte kuqezinjtë nen drejtimin e De Biasit priten te zhvillojnë tre seanca stërvitore përpara se te nisen ne datën 26 maj drejt Stambollit. Një dite me pas kombëtarja shqiptare do te zhvilloje miqësoren e dyte me Iranin ku priten te bashkohen edhe dy prurjet me te reja portierë Etrit Berisha dhe mesfushori Mergim Brahimi


busy
komente