HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore Femrat/ Shqiperi-Maqedoni 2-0
nga AlbaniaSoccer   E martë, 22 Maj 2012 22:10   pdfShtypEmail

komtare_femrashNdeshjen e radhes skuadra Kombetare e Shqiperise ne futbollin e femrave e ka fituar perballe Maqedonise me rezultatin 2-0.

Ky takim  eshte zhvilluar ne stadiumin e qytetit te Pogradecit dhe vajzat e drejtuara nga trajneri Altin Rraklli kane treguar perseri nivel me te larte se kundershtaret e veta.

Te dy golat jane shenuar ne pjesen e pare te takimit dhe autore e tyre eshte Suada Jashari. Ne pjesen e dyte skuadrat kane shume zevendesime ne fushen e lojes duke e zbehur disi aspektin sulmues e golshenues ne minutat e mbetura.

Keshtu Kombetarja e Femrave te Shqiperise ne futboll brenda pak ditesh ka arritur tre fitore ne taskimet miqesore.

Mali i zi - Shqiperi      2-4  ndeshje e zhvilluar ne Bar te Malit te Zi

Shqiperi - Mali i Zi      4-3 ndeshje e zhvilluar ne Shkoder

Shqiperi - Maqedoni    2-0 ndeshje e zhvilluar ne Pogradec


busy
komente