HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kuqezinjte nisin grumbullimin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 18 Maj 2012 21:24   pdfShtypEmail

kombetatja_zbret_autobuzKombëtarja shqiptare e futbollit ka nisur grumbullimin ne prag te dy miqësoreve me Katarin dhe Iranin. Për kuqezinjtë, këto dy përballje janë një test jo vetëm për lojtaret e rinj si portieri Berisha, Mavraj apo Brahimi, por edhe një mundësi e teknikut De Biassi për te pare nga afër për here te pare te gjithë futbollistet te cilët munguan ne takimin debutues te italianit kundër Gjeorgjisë. Ne drejtimin e italianit, kombëtarja shqiptare e futbollit do te zhvilloje tre seance stërvitore përpara se te niset drejt Madridit ditën e diele ne orët e para te mëngjesit. Ditën e marte, kuqezinjtë do te zhvillojnë takimin e pare miqësor kundër Katarit. Skuadra kombëtare do te kthehet përsëri ne Tirane ku do te ketë te tjera seanca stërvitore përpara se te niset drejt Stambollit, ku ne datën 27 maj do te zhvilloje edhe miqësoren e dyte kundër Iranit.


busy
komente