HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore Femra/ Mali Zi - Shqiperi 2-4
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 16 Maj 2012 14:41   pdfShtypEmail

komtare_femrashKombëtarja shqiptare e femrave ka shenuar nje fitore te merituar dhe interesante me Malin e Zi me rezultatin 4-2. Ndeshja eshte zhvilluar ne Bar te Malit te Zi. Skuadra e drejtuar nga mjeshtri i njohur Altin Rraklli ka paraqitur ne fushen e lojes nje deshire te madhe per fitore dhe nivel te larte tekniko-taktik.

Golat per Kombetaren tone jane shenuar nga Vitore Govori, Suada Jashari,  Arbnora Robeli dhe Marsela Djeksina. Per skuadren Perfaqesuese te Malit te Zi kane shenuar Maria Vukcevic dhe Ilda Mujovic.

Kjo eshte fitorja e trete radhazi e ekipit kuqezi te  trajnerit Rraklli. Dy takimet e tjera vajzat tona i kane fituar perballe skuadres se Maqedonise ne Oher e Pogradec.

Ndeshja miqesore e kthimit Shqiperi - Mali i Zi per femra do te zhvillohet diten e premte me 18.05.2012 ne stadiumin "Loro Borici" te qytetit te Shkodres.


busy
komente