HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
UEFA/ Shqiperia e 47 per Fair Play nga 53 vende
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Maj 2012 22:22   pdfShtypEmail

uefa_logo1_703796564Shqiperia eshte renditur ne vendin e 47-te, ne renditjen e UEFA per Fair-Play nga 53-vende gjithsej. Vendi yne renditet i 47 me 7358-pike per kohen 30/04/2012 deri me 01/05/2012. Pas nesh jane vetem vende si Andora, Liteshtenji ose Luksemburgu.

Ne vendin e pare renditet Norvegjia me 8394 dhe pas saj vijne Finlanda, Hollanda dhe Islanda. Spanja dhe Gjermania ndajn vendet nente dhe dhjete kurse Anglia ne vendin e 13 ndersa Italia vetem ne vendin e 23-te.


busy
komente