HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 19 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Irani/ Portugezi Queiroz vlereson Shqiperine
nga AlbaniaSoccer   E martë, 08 Maj 2012 14:24   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseTrajneri i Skuadres Perfaqesuese te Iranit  59-vjecari i njohur, portugezi Carlos Manuel Queiroz ka vleresuar me nota pozitive ekipin tone perfaqesues. Ai ka deklaruar se do te jete nje takim interesant e me vlera per te dyja skuadrat.

Karriera  si trajner e ketij ish portjeri eshte mjaft e pasur dhe me eksperienca te medha. Ai ka drejtuar Kombetare te nivelit te larte dhe skuadra klubesh te kategorive me superiore ne Bote.

Carlos Manuel per klube njihet ne drejtimin si trajner tek Sporting i Lisbones ne vitet 1994-1996,  NY Metro Stars ne SHBA ne vitin 1996, dy here me pak shkeputje por e tera bashke 8 vjet asistent tek Mancester Unaited pas trajnerit shume te njohur Ferguson, nje edicion trajneri i Real Madrid ne sezonin 2003-2004 etj.

Si trajner i Kombetares Carlos Emanuel ka drejtuar Portugaline 1991-1993,  Emiratet e Bashkuara Arabe 1998-1999,  Afrika e Jugut 2000-2002, 2 Portugali 2008-2010 dhe qe nga viti 2011 eshte trajner i Iranit.


busy
komente