HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FSHF/ Perfundon kursi UEFA B
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Maj 2012 16:02   pdfShtypEmail

uefa_logo1_703796564Ne Kompleksin Futbollistik  te Federates Shqiptare te Futbollit Kamez ka perfunduar Kursi i trajnereve te futbollit UEFA B i 13-ti radhazi.

Ne kete kualifikim te rendesishem moren pjese 45 ish futbolliste, trajnere te moshave etj. Specifike ne pjesmarrje ishte fakti se shume ish futbolliste kane mberritur ne kete Kurs te FSHF-se nga vende te largeta si Kanada , USA dhe Gjermania.

Numri 45 i pjesmarresve u plotesua edhe nga pjesmarrje e dy trajnereve nga Kosova, trajnerit italian te skuadres "Kamza"  De Vekis dhe portjeri i njohur nigerian Ekbo i cili njihet ne vendin tone per aktivizimin per shume vite si portjer i Tiranes, Bylis etj.

Kursi i trajnereve UEFA B ka zgjatur 5 jave dhe gjithcka eshte drejtuar nga lektore shqiptare te cilet tashme kane nje eksperience interesante nderkombetare.

Pas mbylljes me sukses te ketij angazhimi Federata Shqiptare e Futbollit me daten 22 maj  2012 do te nise Kursin UEFA A i cili eshte teper i rendesishem ne fushen e kualifikimit te trajnereve. Kjo gje  perben edhe nje nga prioritetet e paracaktuara programore te FSHF-se.


busy
komente