HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Giancarlo Abete : Se shpejti nje miqesore Itali-Shqiperi !
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Prill 2012 20:26   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseNë një të ardhme të afërt kombëtarja shqiptare e futbollit mund të zhvillojë një ndeshje miqësore me kombëtaren italiane. Premtimi është bërë sot nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Giancarlo Abete gjatë vizitës së tij në Tiranë.

Ndonëse shprehu interes për këtë përballje, Abete nuk beri te ditur kohen kur ajo mund te realizohet. Më herët z.Abete nënshkroi edhe një marrëveshje binjakëzimi me presidentin e federatës shqiptare të futbollit, Armando Duka. Kjo marrëveshje parashikon zhvillimin e futbollit, përmirësimin e shkollave e kurseve ne këtë sport si edhe rritjen e marrëdhënieve mes dy federative.


busy
komente