HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Gianni De Biassi “prenoton” Luzernen !
nga AlbaniaSoccer   E diel, 08 Prill 2012 08:19   pdfShtypEmail

giani_de_biassiTrajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni De Biassi i shoqeruar  nga Denis Bastari Drejtor i Maredhenieve me Jashte ne Federaten Shqiptare te Futbollit kane mbyllur te gjithe axhenden e skuadres kuqezi per takimin me Zvicren.

Gjithcka eshte prenotuar ne Luzerne te Zvicres sepse ky qytet eshte caktuar nga Federata Helvete e Futbollit per takimin Zvicer - Shqiperi me date 11 shtator 2012 i vlefshem per Eliminatoret e Kampionatit Boteror Brazil 2014, zona e Europes.

De Biassi dhe Bastari megjithese kane qene te pritur e te mireorentiuar  per te zgjedhur rezidencen e kuqezinjve per kete takim,  perseri kane bere nje "xhiro" te gjate ne Luzern per te rrembyer akomodimin me te pershtatshem per skuadren e Shqiperise.

Jashte planit teknik akomodimi per kete ndeshje eshte shume i rendesishem pasi ne Zvicer jetojne shume shqiptare nga Kosove e me pak nga Shqiperia te cilet jane edhe ithtaret me te flakte per ngjyrat kuqezi te perfaqesueses sone.

Ky  takim shume i rendesishem per  grupin tone  eliminator parashikohet te kete  te pranishem me mijera mbeshtetes shqiptare te cilet urojne rezultat pozitiv per skuadren e tyre te zemres.

FSHF


busy
komente