HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne Fokus/ Besart Berisha “refuzon” rikthimin ne kombetare
nga AlbaniaSoccer   E martë, 21 Shkurt 2012 05:43   pdfShtypEmail
besart-berishaBesart Berisha po shkelqen ne kontinentin australian dhe golat e tij kane cuar peshe skuadren e Brisbane Roar. Plot 15-te tille te shenuar prej fillimit te kampionatit kane terhequr vemendjen e FSHF-se. Perflitet nje rikthim i mundshem per te, por Besarti ka sqaruar menjehere pozicionin e tij. Ne nje interviste per mediat kosovare ai ka treguar se per momentin nuk ka ndermend te rikthehet ne ekipin perfaqesues.
“Nuk besoj se do te rikthehem edhe per disa kohe ne ekipin kombetar. Nuk mund te bej 27-ore fluturim per te ardhur dhe 27-ore te tjera per tu kthyer. Distanca eshte shume e larget dhe kjo aventure nuk me sherben as mua, as kombetares dhe as Brisbanes. Ndoshta ne te ardhmen”, ka deklaruar golashenuesi me i mire i kampionatit australian, kosovari Besart Berisha.

busy
komente