HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 26 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ben Olsen: "Kemi gjetur numrin 9-te"
nga AlbaniaSoccer   E martë, 21 Shkurt 2012 05:29   pdfShtypEmail
salihi_prezantim_dcGjate periudhes se fundit te fazes pergatitore, D.C.United prezantoi blerjen me te re te skuadres, sulmuesin e kombetares se Shqiperise Hamdi Salihi. Diten e hene, Salihi beri prezantimin e pare me klubin e ri dhe ai eshte pritur me shume inkurajim nga ana e stafit drejtues.

"Ne kemi qenë në kërkim për numrin e duhur nëntë për disa kohë dhe ne mendojmë se kemi gjetur atë," tha trajneri i United Ben Olsen gjatë një konference shtypi të hënën pasdite qe u mbajt në Volkswagen Lounge te stadiumit RFK. "Ne jemi shumë me fat që të kemi shërbimet e tij në këtë pikë."

Salihi mbart disa shpresa të mëdha në sezonin e tij të parë në Major League Soccer. Lojtaret përgjegjës për 14 golat nga 49-te te DC-së në vitin 2011 nuk do të kthehet në vitin 2012, dhe atoduhet të zëvendësohen. Prtija e Olsen u be realitet te henen kur te dy u takuan per here te pare zyrtarisht si anetare te DC United

"Natyrisht, nuk merr 90 minuta qe te pershtatesh. Duhen disa kohe. Ai ka punuar rregullisht ne palester per te ruajtur formen gjate kesaj kohe, por une jam optimist se ai eshte numri 9 qe na duhet", perfundoi Olsen

busy
komente