HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Austri/ Hamdi Salihi te Eintraht Frankfurt?
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 28 Janar 2012 11:09   pdfShtypEmail
salihiKur kane mbetur edhe 5-dite nga përfundimi i merkatos dimërore Rapidi i Vjenës ka mundësinë e fundit qe te përfitoje nga kartoni i Salihit, duke ditur qe ne fund te sezonit do te largohet ne parametrat zero. Pas lënies jashtë grupit për fazën përgatitore ne Portugali nga trajneri qe ne një fare mënyre është dhe divorci zyrtar mes palëve, për shkodranin kane filluar te lëvizin disa ekipe për te siguruar shërbimet e tij. Sipas gazetës “Austria” ne faqen e saj online për 28-vjeçarin interesohet skuadra e kategorisë se dyte gjermane Eintraht Frankfurt, duke pare se alternativa e pare Patrik Helmes vështire te largohet nga Wolsburg. Ndërkohe drejtori sportiv i ekipit gjerman Bruno Hubner, kërkon te humbi vigjilencën e rivaleve duke deklaruar ne Frankfurter Rundshau se Salihi është një sulmues i mire por nuk funksion po kaq mire me topin.

busy
komente