HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Alban Bushi menaxheri i kombetares Shqipetare
nga AlbaniaSoccer   E martë, 17 Janar 2012 22:42   pdfShtypEmail

alban_bushiArdhja e trajnerit italian Xhani Di Biazi duket se do të jetë dhe starti i ndryshimeve në kombëtaren Shqiptare të futbollit.

Burime pranë Federatës Shqiptare të Futbollit kane pohuar për “Top Channel”,  se një nga golashënuesit më të mirë të kuqezinjve, Alban Bushi është emëruar të martën menaxher i përfaqësues tonë.


Kjo metodë është aplikuar në shumë përfaqësuese me emër në futbollin europian dhe atë botëror. Ish-sulmuesi do të jetë i pranishëm në cdo hap të kombëtares dhe përvec kësaj do të jetë një ndër njerëzit më të besuar të trajnerit të kombëtares.


Alban Bushi do të vëzhgojë lojtarët e Superligës që luajnë me kombëtaren dhe përvec kësaj mund t’i sugjerojë trajnerit Di Biazi dhe futbollistë të cilët janë pretendentë për të veshur fanelën kuqezi.


busy
komente